BG EN

Южна Корея ще гледа под лупа учебниците по история

СВЕТЪТ ДНЕС

Южна Корея ще гледа под лупа учебниците по история

3500
на 12.10.2015
Южна Корея ще гледа под лупа учебниците по история
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Южна Корея днес обяви, че възнамерява да въведе контрол над учебниците по история, използвани в средното образование, предава Би Би Си.

препоръчано

В момента училищата могат да избират между учебници, публикувани от осем различни издателства. От правителството заявяват, че от 2017 година всички средни училища трябва да използват само учебници по история, одобрени от държавата.

Правителството твърди, че досегашните учебници са с твърде ляв уклон и насърчават антиамериканските и про-севернокорейските чувства.

Действията на правителството са посрещнати с ожесточени критики от академичната общност и опозиционните партии в страната. Противниците на плана обвиняват властите, че се опитват да подменят историята.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
СРАМ И РЕЗИЛ! Дерибеят на Доган - Хасан Адемов, се оплете в оправдания за предизборните акции в Хасково и Якоруда (ВИДЕО) СРАМ И РЕЗИЛ! Дерибеят на Доган - Хасан Адемов, се оплете в оправдания за предизборните акции в Хасково и Якоруда (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК