ГОРЕЩО
ДПС-Ново начало на митинг в защита на стабилността в държавата
Радомир Чолаков: Не произвеждаме достатъчно храна
РАДЕВ АКТИВИРА ДЕЖУРНОТО СИ ПРОКСИ: Имало ли е разследване за корупция срещу Демерджиев, унищожено при назначението му в служебния кабинет?
Даниел Митов: Два влекача са в готовност да изтеглят танкера, блокиран край Ахтопол - не е опасен
ТРАГЕДИЯ! 16-годишно момиче скочи от висок етаж на блок в Пловдив
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
ЮНЕСКО официално одобри резолюция за Източен Йерусалим, внесена от седем арабски държави в защита на палестинското културно наследство, чиито текст беше решително оспорен от Израел като отричащ хилядолетните връзки на евреите със Стария град и религиозните обекти в него. Текстът на резолюцията, внесен от Алжир, Египет, Ливан, Мароко, Оман, Катар и Судан беше разгледан от 58-те членки на изпълнителния съвет на организацията.
В резултат на дискусиите по текста, резолюцията беше приета, обяви говорителят на Организацията на ООН за образование, наука и култура ЮНЕСКО. След внасянето на проекторезолюцията миналата седмица, Израел прекрати сътрудничеството си с ЮНЕСКО.
препоръчано
свързани новини
САЩ критикуват ЮНЕСКО заради антиизраелски документ
7972
на 15.10.2016
Ирина Бокова разкритикува страни от ЮНЕСКО за антиизраелска резолюция
13221
на 16.10.2016


