ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Морската столица Варна ще бъдат домакин на изложбата на едно младо и изключително талантливо момче - Димитър Божков. От 20 юли до 20 август в Graffit Gallery той ще представи изложбата си "Коктейл от цветове".
Макар, че записва да учи право в италианския университет "Ла Сапиенца", младият творец от Дупница започва да тренира и бокс. Именно по време на следването си на Ботуша, през 2014 г. Димитър започва да прави първи стъпки към изкуството.
Любопитен факт е, че треньорът по бокс на Димитър Божков обича да рисува картини и това мотивира и 28-годишния нашенец да открие страстта си към изобразителното изкуство.
Димитър Божков не крие, че е самоук и е попивал тънкостите в изкуството от картините на Рубенс, Рембрандт, Моне и други.
До момента Божков е имал пет изложби, а тази ще бъде шестата. Една от изложбите му е била в галерията на Васил Петров, за когото Димитър не пести суперлативи. Младият художник споделя че благодарение на Васил Петров е започнал да отъпква своят път.
Преди по-малко от година Димитър Божков се е запознал с Михаил Рашков - Маестрото, който е на 86 години и не е добре здравословно, но е имал честта да поработи около него. Михаил е видял потенциал в Димитър и му е предал няколко тайни, които са малко на брой, но изключително ценни.
Жителите на морската столица, както и туристите, ще могат да се потопят в изкуството на Димитър и да се докоснат до неговото творчество.



