BG EN

Язовир "Пловдивци" в Родопите има свободен обем да поеме очакваните нови валежи

Региони

Язовир "Пловдивци" в Родопите има свободен обем да поеме очакваните нови валежи

170301
на 05.10.2025
Язовир Пловдивци в Родопите има свободен обем да поеме очакваните нови валежи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Зам.-областният управител на Смолян Андриян Петров и зам.-управителят на ВиК – Смолян инж. Станимир Димитров инспектираха състоянието и водния обем на язовир "Пловдивци“.

препоръчано

След валежите през последните дни нивото на язовира е на 2.50 метра под преливника.

Според инж. Димитров няма опасност очакваните дъждове през следващата седмица да препълнят съоръжението.   

Язовир "Пловдивци“ захранва с питейна вода община Мадан и част от Рудозем с 210 куб. метра в час.

Това е единственият язовир за питейна вода в България, построен след 1990 г.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО И ПЪРВО В ПИК! Радев най-накрая се престраши - утре депозира оставка като президент (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО И ПЪРВО В ПИК! Радев най-накрая се престраши - утре депозира оставка като президент (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК