BG EN

Язовирите в Благоевград и Кюстендил са под постоянно наблюдение

Региони

Язовирите в Благоевград и Кюстендил са под постоянно наблюдение

5499
на 09.03.2016
Язовирите в Благоевград и Кюстендил са под постоянно наблюдение
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Във връзка с обявения „жълт“ код за значителни валежи в областите Благоевград и Кюстендил, служители на „Напоителни системи“ ЕАД, клон „Струма-Места“, извършват постоянен контрол и наблюдение на язовирните съоръжения, съобщиха от „Напоителни системи“.

препоръчано

На този етап те разполагат с необходимите свободни обеми за поемане на водни маси и се спазват определените контролни обеми.

Контролирано се изпускат водни маси от язовирите „Долна Диканя“, „Извор“, „Бегуновци“ и „Осломе“. При необходимост има готовност да се изпускат и останалите язовири от двете области.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК