Япония и Канада се класираха за полуфиналите на СП по футбол за жени

3642
на 28.06.2015

Защитаващият титлата си отбор на Япония се класира за полуфиналите на световното първенство по футбол за жени в Канада. Японките победиха на четвъртфиналите Австралия с 1:0. Резервата Мана Ивабучи отбеляза единственото попадение в двубоя в 87-а минута на двубоя.

В спор за място на финала японките ще играят с тима на Англия, който в друг четвъртфинал отстрани домакините от Канада с 2:1. В другия полуфинал един срещу друг ще играят отборите на САЩ и Германия. Джоди Тейлър и Луси Бронз направиха 2:0 за Англия още до 14-а минута на мача, въпреки страхотната подкрепа, която публиката даде на канадките. Така Англия за пръв път се класира за полуфиналите на световно първенство. 31-годишната Кристин Синклеър беше точна за Канада в 42-а минута, но домакините така и не успяха да стигнат до обрат и да продължат напред в турнира.