BG EN

Япония извърши две екзекуции

Азия

Япония извърши две екзекуции

14055
на 02.08.2019
Япония извърши две екзекуции
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Япония бяха изпълнени смъртните присъди на двама осъдени. Имената на екзекутираните не бяха разкрити. Присъдите бяха изпълнена сутринта по нареждане на министъра на правосъдието Такаши Ямашита.

препоръчано

Последният път, когато смъртното наказание беше приложено в Япония, беше миналия декември спрямо двама затворници, а още по-рано - през юли, когато бяха екзекутирани шестима бивши ръководители на сектата „Аум".

В момента над 100 души са със смъртна присъда в Япония. По правило смъртните присъди се изпълняват чрез обесване, но не веднага, а няколко години след влязлата в сила присъда.

Международните правозащитни организации призовават Япония да отмени това наказание като нечовешко. Осъденият може да чака екзекуцията си с години, но узнава за изпълнението й едва сутринта, преди да бъде обесен.

Японците отвръщат на критиките от чужбина, че за разлика от други страни не разстрелват престъпници на местопрестъплението.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 97
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК