ГОРЕЩО
Стойчо Стойчев: Гюров много обичаше да се показва, да се снима, да се изтъква, да се саморекламира. Докато Радев е друго нещо
СКАНДАЛ В "ПРОМЯНАТА": Един от най-важните им хора в Бургас напусна партията
ГОРЕЩО В ПИК: Сянката на НПО над България: как непрозрачните финанси и зависимости подкопават демокрацията и защитават интересите на "жълтопаветието"
ГОРЕЩО: Падна ТАЙНА за дъщерята на Красен Кралев
САМО В ПИК! Петъчни неволи за Краси Радков - ето какво му се случи (СНИМКИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Японската технологична корпорация Hitachi планира да направи най-бързия асансьор в света, пише LiveScience. Съоръжението ще се движи в нов небостъргач в Китай.
препоръчано
В момента сградата се изгражда в Гуангжоу в Южен Китай, като в завършен вид ще има 111 етажа над земята, където ще се помещават апартаменти, хотелска част и офиси. Hitachi ще изгради два асансьора в новата сграда, които ще се придвижват от първия до 95-тия етаж за 43 секунди.
Тази скорост, равняваща се на над 70 км/ч, ще ги направи най-бързите асансьори в света. Понастоящем рекордът принадлежи на Taipei 101, чиито асансьори развиват скорост от 60 км/ч, издигайки пътниците от петия до 89-тия етаж за 37 секунди.
От 1 януари милиони телефони остават без това приложение
192926
на 01.01.2021
Хакери проникнаха в сървърите на "Майкрософт"
113967
на 01.01.2021
НОВА ТЕХНОЛОГИЯ: Русия строи наземна АЕЦ с модулен реактор от подводница
139151
на 30.12.2020


