BG EN

Японската армия ще охранява земната орбита

СВЕТЪТ ДНЕС

Японската армия ще охранява земната орбита

4749
на 06.08.2014
Японската армия ще охранява земната орбита
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Япония планира създаването на звено за наблюдение на космическото пространство в рамките на силите си за отбрана през 2019 година, като военното министерство на страната вече е информирало САЩ, предава Mainichi. Първоначално звеното ще бъде натоварено със задачата да наблюдава опасните отпадъци, които се въртят в орбитата на Земята, и да предпазва сателитите от сблъсък с тях.

Министерството на отбраната е внесло промени в стратегията за използване на Космоса, за да включи съставянето на такива наблюдателни сили. Япония ще предоставя на американските военни информация от операциите, които се предвижда да се провеждат и ще се стреми към засилване на двустранното сътрудничество в Космоса, т.нар. „четвърто бойно поле“. Според източника на японското издание министерството планира космическите патрули да използват радарни съоръжения и телескоп в префектурата Окаяма, придобити от неправителствената организация, базирана в Токио „Японски космически форум“. 

Япония и Съединените щати наблюдават отблизо космическите боклуци след 2007 година, когато ракета, изстреляна от Китай разруши един от собствените й сателити в рамките на тест. Около 3000 отпадъчни части заплашват да се сблъскат с разузнавателни или комуникационни сателити и да застрашат световната сигурност. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 80
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК