BG EN

Японци откриха радиоактивна вода в канал, водещ към Тихия океан

ЧАС ПИК

Японци откриха радиоактивна вода в канал, водещ към Тихия океан

5185
на 17.10.2013
Японци откриха радиоактивна вода в канал, водещ към Тихия океан

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Компанията оператор на АЕЦ „Фукушима-1” заяви, че е установила наличието на радиоактивна вода в канал, който води към морето. Според компанията причината е в проливните дъждове, които се изляха над района с преминаването на тайфуна „Уифа”, предаде АФП.
Нива на бета лъчение от 1400 до 2300 бекерела на литър са били установени в канал, който свързва резервоари за радиоактивна вода с Тихия океан.
Това са най-високите нива на радиоактивно лъчение, които са измервани досега на това място, подлежащо на редовни проверки.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО) ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО)
ново
Днес: 135
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК