Ясен е първият финалист на "София Оупън"! Голям успех за...

62701
на 10.02.2018
Ясен е първият финалист на София Оупън! Голям успех за...

Мариуш Копил е първият финалист на ATP 250 турнира "София Оупън" 2018.

За да достигне до дебютния си мач за титла в АТР World Tour румънецът победи тръгналия от квалификациите Йозеф Ковалик от Словакия с 6:4, 6:2 след 76 минути игра. До момента в турнира Копил не е загубил нито сет, нито пък свой сервис-гейм.

Тенисистът от Арад проби в откриващия гейм, а после имаше точка за 3:0, но съперникът му я неутрализира. Копил печелеше лесно сервис геймовете си, а когато посрещаше поставяше под напрежение Ковалик. В деветата игра румънецът стигна до сетбол, но опонентът му го отрази с хубав начален удар. В следващия гейм Копил поведе с 40:15 и завърши сета при първата възможност с добро воле, акцентира "Тенис 24".

В началото на втората част Ковалик отрази точка за пробив. След това обаче 93-ият в света румънец направи брейк за 2:1 и го затвърди с лекота. В този момент квалификантът рухна. Копил проби и за 4:1. При 5:2 той сервираше за място на финала. Поведе с 40:30 и реализира първия мачбол.

За титлата в неделя румънецът ще спори с победителя от двубоя между водача в схемата Стан Вавринка и квалификантът Мирза Башич.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден
Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО) Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО)