BG EN

Ясновидка, самообявила се за наследница на Ванга, ще лежи в затвора за измама

ЧАС ПИК

Ясновидка, самообявила се за наследница на Ванга, ще лежи в затвора за измама

23359
на 14.05.2014
Ясновидка, самообявила се за наследница на Ванга, ще лежи в затвора за измама
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Една година ще лежи в затвора 21-годишна ясновидка и лечителка, известна под името „Маг Руми" или „Наследницата на Ванга“.

препоръчано

Районните съдии във Варна определиха наказанието да бъде изтърпявано при първоначален общ режим.

Румяна Георгиева бе призната за виновна по обвинение в измама, при която младата гадателка е присвоила имоти на 8 души. Щетите са на стойност 9822 лева, съобщиха от съда. Срещу имотите, Маг Руми им обещавала, че ще ги избави от здравословни, лични и семейни проблеми.

Присъдата бе постановена по реда на съкратеното съдебно следствие. Според обвинението, измамата е извършена от Румяна, когато тя все още нямала 18 години и при условията на продължавано престъплениеа именно в периода 14 март 2009 г. - 15 ноември 2010 г. в село Старо Оряхово, Долни Чифлик и Варна.

Румяна, която е с чисто съдебно минало, бе осъдена да заплати уважените от съда граждански искове за причинените в резултат на измамата имуществени щети. Районният съд потвърди взетата по отношение на нея мярка за неотклонение „подписка".

Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок.

„Маг Руми“, както и в момента се рекламира дамата, е с основно образование, но твърди, че практикува ясновидство от 11-годишна.

В обявите си уверява, че вижда минало, настояще и бъдеще, прави защита от разстояние с амулети и ритуали и изчиства всякакви магии, като дава 100% гаранция.

В края на 2008 г. Георгиева се сдобила с удостоверение с 3-годишна валидност за оператор-изследовател по мултимедиаторика и феноменология по описа на Националния  институт по ултрасензорна мултимедиаторика и феноменология, вписан в регистъра на юридическите лица с нестопанска цел. В началото на 2009 г. чрез печатни и електронни медии започнала да рекламира свръхестествените си възможности и доверчиви клиенти започнали да й звънят на посочените телефони.

„Лечителката“ ги убеждавала, че за да им помогне, трябва да изпълнява различни ритуали с катран, ино и свещи, да коли кокошки, да ходи на гробищата и да заравя предмети, пари, отрязана коса, нокти и т.н. За целта чрез те трябвало да й изпращат пари, а златни накити, бельо, парфюми и мобилни телефони.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК