“Арда” измъкна трудна победа срещу “Черно море”

3719
на 06.03.2021

„Арда“ спечели с минималното 1:0 домакинството си на Черно море от 20-ия кръг на Първа лига. В края на първата част Иван Тилев изведе кърджалийци напред в резултата, а до края домакините запазиха аванса си.

Останаха сериозни съмнения дали топката не е напуснала с целия си обем очертанията на терена секунди преди попадението на Тилев, но съдийската бригада все пак зачете гола.

За целия мач головите положения не бяха много на брой, като „Черно море“ отправи първия си точен удар по посока вратата на Иван Караджов в заключителните минути преди последния съдийски сигнал.

След постигнатия успех „Арда“ се изравни по точки с третия в класирането „Локомотив“ (Пловдив), който в късния мач от родния шампионат се изправя срещу ЦСКА в битката за втората позиция. „Черно море“ пък заема седмото място с 25 точки.