“Жълтата подводница“ пусна две торпеда в германския корпус

9250
на 11.03.2016

Виляреал направи огромна крачка към класиране на четвъртфиналите на Лига Европа, след като спечели с 2:0 срещу Байер Леверкузен на „Ел Мадригал“ в първата среща от осминафиналната фаза на турнира.

Виляреал влезе много силно в мача и можеше да поведе в резултата още във 2-та минута. След центриране в наказателното поле на Байер, Роберто Солдадо овладя добре топката и шутира, но Бернд Лено спаси, след което топката се върна в нападателя на Виляреал и той стреля, но неточно встрани от десния стълб на вратата.

„Жълтата подводница“ поведе в 4-та минута, когато Роберто Солдадо пусна отличен извеждащ пас към Седрик Бакамбу, който изскочи сам срещу Бернд Лено и вкара за 1:0.

Виляреал организира много добра атака в 39-та минута, когато Самуел Кастийехо центрира в наказателното поле Байер, където Роберто Солдадо засече топката и стреля, но Бернд Лено направи фантастично спасяване и изби в корнер, пише гонг.бг.

Домакините удвоиха своята преднина в 56-та минута, когато Денис Суарес се пребори за една топка, след което изведе Седрик Бакамбу зад отбраната на Байер Леверкузен, а той навлезе в наказателното поле на „аспирините“ и с премерен удар изпрати кълбото във вратата на Бернд Лено.

Марлон Фрей отправи далечен удар в 79-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Виляреал пропусна да реши всичко за реванша във втората минута на добавеното време на мача, когато след центриране в наказателното поле на Байер Лео Баптистао засече топката с глава, но Бернд Лено демонстрира невероятен рефлекс и спаси.

Байер Леверкузен завърши мача с човек по-малко, след като Тин Йедвай бе изгонен за втори жълт картон от арбитъра Джанлука Роки секунди преди последния съдийски сигнал в срещата.

Реваншът на „Бай Арена“ е след седмица.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите