BG EN

“Коммерсант“: Турция зове НАТО на война

ЧАС ПИК

“Коммерсант“: Турция зове НАТО на война

4261
на 28.07.2015
“Коммерсант“: Турция зове НАТО на война
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Брюксел днес ще се проведе извънредно заседание на постоянните представители на страните-членки на НАТО по искане на Турция, започнала бойни действия в Ирак и Сирия на два фронта – срещу групировката „Ислямска държава“ и кюрдите в лицето на Кюрдската работническа партия (ПКК).

препоръчано

Толкова активна намеса на Анкара едновременно в няколко конфликта хвана съюзниците ѝ неподготвени, съобщава вестник “Коммерсант“, цитиран от Фокус. И ако в случая с „Ислямска държава“ турските власти да могат да разчитат на пълното разбиране и съчувствие на Запада, то атакуването на кюрдите, водещи в Ирак и Сирия самостоятелна война срещу ислямистките радикали, предизвиква критики по адрес на турското ръководство.

Възниква опасността Анкара да се опита да въвлече НАТО в своя конфликт с кюрдите, в който турските власти преследват собствено, вътрешнополитически цели. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Шофьорът на Глово от сблъсъка с Ивайло Мирчев отиде в парламента, за да търси извинение. Костадинов иска оставката на полулидера на ДБ (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Шофьорът на "Глово" от сблъсъка с Ивайло Мирчев отиде в парламента, за да търси извинение. Костадинов иска оставката на полулидера на ДБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК