ГОРЕЩО
СЕНЗАЦИОННА ВЕРСИЯ! Изборите се отлагат най-рано за средата на април. Разгарът на кампанията - по време на великденските празници
САМО В ПИК! ТРИ са абдикациите в демократична България, само тази на Радев е неразбираема, неоправдана и непростима
Социолог ИЗРИГНА: Идиотщина е Радев, който иска да е премиер, да говори за президентска държава
Радев бойкотира Тръмп и не може да е неговият човек в България
Vivacom с богата селекция от устройства с отстъпки за празнично начало на новата година
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Дейвид Камерън ще се бори компанията „Бритиш петролиум“ да остане британска след наложената й глоба от 12 млрд. лири, което я заплашва да стане обект на чуждестранно поглъщане, съобщава The Times, цитиран от Фокус.
препоръчано
Петролната компания вчера най-после се съгласи да плати 18,7 млрд. долара глоба – най-голямата плащана от компания в историята на САЩ. Глобата е за разлива на петрол в Мексиканския залив през 2010 година, при която 125 млн. галона петрол се разляха от нефтената платформа „Дийпуотър хоризон“ – един от най-тежките екологични инциденти в Америка.
В резултат на инцидента акциите на „Бритиш петролиум“ изгубиха близо 45 млрд. лири от стойността си.
свързани новини
Черният списък на СЗО: 10 заплахи, които могат да унищожат човечеството
7442
преди 9 часа
Европейският парламент настоява за безплатен ръчен багаж в самолетите
8351
на 21.01.2026


