BG EN

„Ислямска държава“ е екзекутирала около 300 сътрудници на Висшата избирателна комисия на Ирак

СВЕТЪТ ДНЕС

„Ислямска държава“ е екзекутирала около 300 сътрудници на Висшата избирателна комисия на Ирак

4085
на 09.08.2015
„Ислямска държава“ е екзекутирала около 300 сътрудници на Висшата избирателна комисия на Ирак
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Екстремистите от ислямистката групировка „Ислямска държава“ е екзекутирали около 300 души, сътрудници на Висшата избирателна комисия на Ирак, съобщава в неделя агенция EFE, позовавайки се на представители на силите за сигурност.

препоръчано

Екстремистите са разстреляли своите жертви, сред които имало 50 жени, във военния лагер „Ал Газлани“.

Избирателната комисия отправи призив към международната общност и ООН с молба „незабавно да се намесят за спирането на масовите убийства и престъпления срещу граждани на Ирак“.

Роднини на жертвите съобщават, че представители на „Ислямска държава“ ги информирали за проведен процес над хората и признаването им за „изменници и вероотстъпници“, след което били екзекутирани.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Гълъб Донев не иска да е министър на Радев (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Гълъб Донев не иска да е министър на Радев (ВИДЕО)
ново
Днес: 88
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК