ГОРЕЩО
Vivacom с богата селекция от устройства с отстъпки за празнично начало на новата година
Американското посолството: Добре дошла на борда, България
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! СДВР с позиция след скандална манипулация на общински съветник от "Да, България"
Желязков: Присъединяването на България към Борда за мир се оценява подобаващо от САЩ и от международната общност
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Джихадистите от „Ислямска държава“ са започнали да разрушават древния римски град Палмира, намиращ се под техен контрол, пише The Telegraph, цитиран от Фокус.
препоръчано
„Това е сериозно посегателство срещу културното наследство на Палмира“, алармира Маамун Абделкарим, сирийският министър на културата. Този четвъртък „Ислямска държава“ публикува снимки, на които се вижда как цивилни са карани да унищожават антични статуи с каменарски чукове в града.
Генералният директор на ЮНЕСКО Ирина Бокова наскоро алармира, че една пета от над 10-те хиляди археологически обекта в Ирак и Сирия са били разграбени от ислямистите.
свързани новини
Бойци на „Ислямска държава“ са започнали да минират град Палмира
7140
на 21.06.2015


