BG EN

„Ислямска държава” е планирала атентат и в Анталия

СВЕТЪТ ДНЕС

„Ислямска държава” е планирала атентат и в Анталия

51325
на 19.11.2015
„Ислямска държава” е планирала атентат и в Анталия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Групировката „Ислямска държава” е планирала терористичен атентат в Анталия по време на срещата на Г-20 на 15 и 16 този месец, съобщава Анадолската агенция, позовавайки се на генералния прокурор на Анкара. Информацията била получена по време на разследване на терористичната атака в Анкара на 10 октомври, при която загинаха над 100 души.

препоръчано

Терористите планирали действия в 18 провинции, включително Анталия. Те се готвели за нападения в хотели, туристически райони и нощни клубове по време на срещата на върха страните от Г-20.

Турските власти предприеха извънредни мерки за сигурност в района на срещата на върха. За нуждите на участниците и на пресата имаше на разположение площ от повече от пет квадратни километра, която включва повече от 30 хотела.

Целият район около периметъра беше заобиколен от метална ограда, по която охраняваха въоръжени полицаи и жандармеристи. Всички пътища за достъп бяха прекъснати, а в периметъра бяха допускани само хора със специални пропуски. /ТАСС 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК