BG EN

„Форбс”: Владимир Путин дели лидерството на руския тв екран с анимационен герой

ЧАС ПИК

„Форбс”: Владимир Путин дели лидерството на руския тв екран с анимационен герой

8163
на 02.05.2016
„Форбс”: Владимир Путин дели лидерството на руския тв екран с анимационен герой
Автор:   ПИК

Телевизията в страната днес е много различна от съветските времена, но показването на всяка стъпка на президента си остава

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Неоспоримите звезди на руските телевизии са президентът Владимир Путин и анимационният герой Спондж боб Квадратните гащи, пише „Форбс”. Контролираните от Кремъл канали крайно подробно осветляват всяко събитие с участието на Путин, но значително време отделят и на американските филми и аналозите на шоу програми на западни телевизии.

препоръчано

Точно в товае  съществената разлика между телевизията по времето на СССР и днешната руска телевизия. Затова и според експертът от „Форбс” Стюарт Андерсън, именно президентът и анимационният герой са най-чести гости в руските домове. Тези двама герои от тв екрана се срещат най-често и са най-гледани.

Днес принципите на пазарната икономика се спазват в руския ефир и рекламите на западни продукти, стоки и козметика не спират. В същото време телевизиите в страната отделят изключително много време на Владимир Путин, нещо, което не е характерно за американските им колеги например.

Например само за една емисия новини показват среща на Владимир Путин с руския патриарх и висшия църковен клир в продължение на 20 минути. Това е съвсем обяснимо, след като по мнението на експерти, когато сегашния президент идва в Кремъл през 2000 година, първото нещо, което прави е да установи контрол над телевизиите в страната. 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК