BG EN

„Шпигел“: Русия стои зад кибератаката на Бундестага през 2015

ЧАС ПИК

„Шпигел“: Русия стои зад кибератаката на Бундестага през 2015

3381
на 30.01.2016
„Шпигел“: Русия стои зад кибератаката на Бундестага през 2015
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Мащабната кибератака през 21015 г. на Бундестага е била направлявана от руското правителство, твърди днес в изданието „Шпигел“ пожелал анонимност висш германски държавен служител.

препоръчано

Атаката, при която в продължение на няколко седмици пострадаха сървърите на Бундестага, „бе недвусмислено дело на руска военна тайна служба“ - цитира седмичникът високопоставения служител.
Според „Шпигел“ федералната прокуратура в Карлсруе от средата на януари официално разследва пиратската атака.

Изданието публикува разкритията в деликатен момент за руско-германските отношения, които и без това изживяват трудности заради кризата в Украйна и шума около предполагаемо изнасилване в Германия на момиче от руски произход.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК