BG EN

В град Дебелец има повече от 100 пострадали къщи

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

В град Дебелец има повече от 100 пострадали къщи

6333
на 22.06.2014
В град Дебелец има повече от 100 пострадали къщи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В град Дебелец, община Велико Търново, има повече от 100 пострадали къщи.

препоръчано

Това съобщиха за „Фокус” от пресцентъра на общината. След проверка на кмета на Велико Търново Даниел Панов е установено, че в град Дебелец положението е доста сериозно, като към момента по списък пострадалите къщи са 103, но в хода на огледа, който продължава, броят им може да се увеличи. До вчера община Велико Търново е имала информация за три пъти по-малко на брой засегнати къщи – 40, като с оглед на увеличения им брой съставът на комисията за оглед на щетите е увеличена за по-навременна и адекватна работа.

„В Дебелец има най-много засегнати къщи, основно покъщнина, техника и подова настилка. Нямаме засечени все още никъде конструктивни проблеми. В момента ги обхождаме, минали сме около 40 къщи и продължаваме с огледа”, каза Ивайло Дачев, представител на Общинската администрация в комисията по оценка на щетите в Дебелец, като по думите му площта за оглед е прекалено голяма. Около 20-40 къщи към момента са установени с наводнени цели етажи.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Брутална саморазправа с Асен Василев: Такова 7-минутно унижение от парламентарната трибуна не е имало скоро (ВИДЕО) Брутална саморазправа с Асен Василев: Такова 7-минутно унижение от парламентарната трибуна не е имало скоро (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК