Цачева разговаря по бежанския проблем с проф. д-р Норберт Ламерт

ЧАС ПИК

Цачева разговаря по бежанския проблем с проф. д-р Норберт Ламерт

4495
на 06.05.2015
Цачева разговаря по бежанския проблем с проф. д-р Норберт Ламерт
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Изработването на обща европейска политика по отношение на миграцията и бежанците, каквато до момента все още няма, бе акцентът на срещата на председателя на Народното събрание Цецка Цачева с председателя на Германския Бундестаг проф. д-р Норберт Ламерт. Българска парламентарна делегация е на посещение в Берлин на 6 и 7 май 2015 г., съобщиха от пресцентъра на Народното събрание.

препоръчано

Цецка Цачева информира проф. Ламерт за усилията, които България полага по отношение на безпрецедентния поток на бежанци. Тя отбеляза, че сега е моментът да се прояви европейската солидарност, както и ЕС да гледа равнопоставено както на морските, така и на сухопътните граници. По думите й не е по силите на отделна държава-членка като България, която географски е на пътя на тази миграционна вълна, да се справи сама с проблемите, без европейската солидарност. Норберт Ламерт заяви, че трябва да се изработи обща европейска политика по отношение на миграцията и бежанците, тъй като в момента разпределението на тежестите в Евросъюза не е равнопоставено. Твърдо вярваме, че сигурността на Европа ще бъде много по-силно гарантирана, ако България и Румъния час по-скоро бъдат приети в Шенгенското пространство, подчерта председателят на Народното събрание. Ние сме изпълнили всички технически условия, използваме информационната шенгенска система и реално се държим като държава-членка на Шенген, допълни Цачева. Тя запозна германските парламентаристи с усилията и реформите, които България провежда по отношение на борбата с престъпността и реформите в съдебната система. Ние имаме ясна политическа воля, наясно сме какво очакват нашите партньори и работим активно, за да изпълним своите ангажименти така, както сме ги поели като страна-членка на ЕС, подчерта председателят на българския парламент. Председателят на Комисията по вътрешни работи в Германския Бундестаг Волфганг Босбах отбеляза в разговора си с българската делегация, че страната му също е изправена пред голямо предизвикателство, свързано с миграционната вълна.

свързани новини

Германия и Швеция приемат най-много бежанци, посочи той и сподели, че през 2008 г. броят им е бил 28 000, а тази година е 300 000, с тенденция да достигнат до 400 000. Председателят на българския парламент се срещна в Бундестага и с председателя на Комисията по европейски въпроси Гунтер Крихбаум. На срещите единодушно бе дадена най-висока оценка на двустранните контакти между България и Германия. Потвърдено бе и стратегическото значение на сътрудничество ни. На 7 май 2015 г. българските парламентаристи ще бъдат посрещнати при официалното откриване на пленарното заседание на парламента на Федерална провинция Берлин. Те ще разговарят с председателя на Групата за приятелство Германия – България Гернот Ерлер. Цачева ще се срещне с председателя на парламентарната група на ХДС Фолкер Каудер, председателя на групата на ХСС Герда Хаселфелдт и със заместник-председателя на парламентарната група на ГСДП Аксел Шефер. В състава на делегацията са заместник-председателите на Народното събрание Иван Иванов и Красимир Каракачанов и народният представител и член на Групата за приятелство България – Германия Атанас Мерджанов.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Близнаците да са по-самокритични, Скорпионите - по умерени САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Близнаците да са по-самокритични, Скорпионите - по умерени
ПИК TV x
Виктор Димчев с убийствен сценарий пред ПИК TV: Тримата големи трябва да се разберат или приключва парламентарната република. Реална е заплахата от... (ВИДЕО) Виктор Димчев с убийствен сценарий пред ПИК TV: Тримата големи трябва да се разберат или приключва парламентарната република. Реална е заплахата от... (ВИДЕО)
ново
Днес: 77
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК