Етиопци и кенийци на маратона в София

СПОРТЪТ ДНЕС

3360
на 07.10.2014

Етиопци и кенийци ще гонят първото място на традиционния софийски маратон. 31-ото издание започва в неделя от 10 ч пред Националния стадион “Васил Левски” и е с награден фонд 40 000 лв.

Заявки за участие в класическата дистанция (42,195 км) са подали 194 състезатели от 37 държави. Сред записаните са и 13 елитни бегачи от Етиопия и Кения.

България ще бъде представена от топатлетите ни Йоло Николов, Шабан Мустафа и Силвия Дънекова, която е шампионка за 2013 г.

В дистанцията от 20 км са записани 400 участници, включително и мотоциклетният ас Мартин Чой. Над 450 са дали заявки за 8,4-километровото трасе, а в масовия старт се очакват над 1000 души.

Стартът ще бъде даден от председателя на БОК Стефка Костадинова, а победителите ще награди столичният кмет Йорданка Фандъкова. Тази година маратонът е в подкрепа на кандидатурата на София за европейска столица на спорта през 2017 г. Победителите в класическата дистанция при мъжете и жените ще получат по 5000 лева от наградния фонд плюс велосипеди с акумулатор BMW, които струват около 2500 евро. Парични премии ще получат всички, класирани до осмо място, както и шампионите в другите три дистанции.

САМО В ПИК! Ето го топ хороскопа на астроложката Алена за последния работен ден на знойната седмица: Раците да не дават заеми, пари за Везните, Рибите да внимават зад волана САМО В ПИК! Ето го топ хороскопа на астроложката Алена за последния работен ден на знойната седмица: Раците да не дават заеми, пари за Везните, Рибите да внимават зад волана
ГОРЕЩО В ПИК: Изненадваща акция срещу София прайд на Цариградско шосе (СНИМКИ/ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК: Изненадваща акция срещу "София прайд" на "Цариградско шосе" (СНИМКИ/ВИДЕО)