ИЗВЪНРЕДНО! Гришо каза мощно "НЕ"! Тотална драма! Уникален миг - нашият... (ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

186182
на 11.10.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Гришо каза мощно НЕ! Тотална драма! Уникален миг - нашият... (ОБНОВЕНА)

Гришо Димитров постигна една от най-драматичните победи в цялата си кариера. Френетичен мач с Райън Харисън и 2:1 сета след спиращ дъха тайбрек в решителната част.

Григор за първи път се класира за третия кръг на Мастърса в Шанхай и то по какъв начин!

3:6, 6:3, 7:6 (6) в отделните части срещу Харисън! Родният спортист загуби в първия сет, след това изравни резултата в частите. В третия сет Димитров изоставаше с 2:4 гейма, успя да стигне до тайбрек.

А в дългия гейм, решаващ срещата  - Гришо, изоставаше с 3:6 точки. Григор обаче отрази 3 поредни мачбола, спечели още 2 точки в серия и продължава в следващия кръг, където ще спори отново с американец, надвилият от двубоя между Сам Куери и Франсис Тиафо.

Райън е под номер 46 в тенис-ранглистата при мъжете. Димитров е девети във въпросното подреждане. В срещите между двамата Гришо вече води с 4:1 успеха.

Димитров се изправи срещу един от най-класните американски тенисисти в момента и победи. Пред Григор се очертава възход в ранглистата, очакванията са да финишира в Топ 6 за годината.

Мачът започна с 3 бързи-сервис гейма. Гришо подава при резултат 2:1 за опонента му. Брейк на 30, Харисън поведе с 3:1. Райън затвърди преднината си, още един гейм за него на 30 и 4:1.

Геймове за сервиращите - 4:2, 5:2. Димитров подава за оставане в сета, гейм на 15 и 5:3.

Харисън сервира - 15:0, 15:15 страхотно отиграване на Григор, 15:30, 30:30, 40:30, 40:40, шанс за пробив, равенство, ас - преднина за Райън, поредно равенство, аванс за Харисън, още едно равенство, нов сетбол, Гришо отразява четвърта възможност за затваряне на сета, сетбол номер 5, ас. 6:3.

Вторият сет стартира с 3 бързи сервис-гейма. При 2:1 гейма за Димитров. Харисън застана на линията за сервис - 0:15, 0:30, 0:40, 15:40. Дълго разиграване, съдиите отсъдиха топка в аут на Григор, последва видео-повторение, преиграване на точката и успех за Райън 30:40. Грешка на Димитров на мрежата и 40:40. Преднина за Харисън, равенство, аванс за Райън и гейм 2:2.