ИЗВЪНРЕДНО! Велик мач! Български лъв - Гришо полудя на корта в Пекин! Шедьовър - Димитров каза "НЕ" срещу световния номер 1, но... (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

109164
на 07.10.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Велик мач! Български лъв - Гришо полудя на корта в Пекин! Шедьовър - Димитров каза НЕ срещу световния номер 1, но... (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

Уникален мач - Рафаел Надал победи Гришо Димитров с 2:1 сета в спортен-шедьовър!

Забележителен полуфинал от АТП500 турнира в Пекин. Надал изигра ювелирен първи сет, след което поведе и във втория. В този миг - родният спортист запали корта, отказа да се предаде, направи страхотен обрат в частта. Така се стигна до решителен трети сет. 26 минути игра за само 3 гейма в началото на ключовата част, аванс за Рафа и прелом в сблъсъка. 6:3, 4:6, 6:1 за Рафаел в отделните части.

Номер 1 в световната ранглиста в момента, пристигащ като победител от Откритото първенство на САЩ, 16-кратен носител на титли от Шлема - Рафаел Надал, иска и трофея в китайската столица..

Матадора е на 1 крачки от пореден триумф, а Григор също заслужава сериозни аплодисменти.

Рафа и Гришо сътвориха нов епичен мач. В началото на тенис-сезона Надал надви във френетичен двубой Димитров с 6:3, 5:7, 7:6(5), 6:7(4), 6:4. Отново в полуфинал, но от Големия шлем, на кортовете в Мелбърн.

Вече 9:1 успеха за Рафаел в срещите му с Григор. Триумфът на Гришо бе именно в Пекин. Преди една година българският ас разгроми Матадора с 6:2, 6:4, за да стигне до мач за титлата в надпреварата.

В другия полуфинал този сезон сили ще премерят Ник Кирьос и Александър Зверев.

Рафа досега в турнира надви с по 2:0 сета Джон Иснър и Карен Хачанов. Рафаел обаче изпита огромни затруднения в първата си среща от състезанието. 4:6, 7:6, 7:5 в двубой с Лука Пуй.

А Гришо Димитров. Григор срази с 2:1 сета Дамир Джумхур и след това последва поезия на корта от осмия в ранглистата към момента. 2:0 сета в мач с Хуан Мартин дел Потро, уникален обрат от 2:5 до 7:5 гейма за Гришо във втория сет. И драматична битка с Роберто Баутиста Агут. 2:1 сета за Григор в 1/4-финалите и френетична защита на подаването му в началото на третата част на двубоя, момент, който позволи на Димитров да ликува в края на срещата.

Сега хасковлията се изправи пред ново испанско препятствие. Този път опасността на корта за Григор бе възможно най-голямата и Гришо отпада от надпреварата.

Преди сблъсъка известни сайтове за спортни прогнози даваха предимство на Рафа като фаворит, преценявайки, че възможността Григор да го победи е около 25%.

Матадора е под пара, ето брилянтни отигравания на Рафаел в 1/4-финалите на турнира:

Естествено и Хот Шот Димитров бе готов да подпали корта, доказвайки го с уникален тенис, също в предходната фаза на състезанието:

Спектакълът започна:

Бърз сервис-гейм в полза на Рафаел и 1:0 за испанеца в първата част. Григор отговори също с експресен гейм на 15 - 1:1. Аплодисменти от публиката за тенис-майсторите. Надал и Димитров са сред големите любимци на феновете на спорта в Пекин. Гейм на нула за Рафа - 2:1. Гришо още нямаше спечелена точка при сервис на Матадора.

3:1, пробив за Надал на 30, неприятна двойна грешка на Григор при 30:30 и последвал брейк.

Още един сервис-гейм на нула за Рафаел - 4:1. Гейм на нула и за Димитров 4:2.

Ключово подаване на Рафа - 15:0, 15:15 най-накрая точка за Гришо при сервис на Надал, 15:30 прекрасен ретур и изградена след това атака, 15:40, прецизна къса топка на Рафаел 30:40, дълго разиграване и 40:40, преднина за Матадора и гейм за Надал. 5:2 Григор пропусна 2 възможности за пробив и сервира за оставане в сета.

Отново гейм на нула, този път за Димитров 5:3. Сервис-гейм на Надал на 15 и 6:3.

Уникална игра на Матадора! Световният номер 1 повежда в сетовете. Григор показа много силна игра, успя да стигне и до 2 възможности за брейк, но Рафа бе безкомпромисен в първата част на сблъсъка.

Вторият сет стартира по тежък начин за Гришо. Пробив за Надал на нула. Последва оспорван сервис-гейм на Рафаел. Няколко трикови отигравания на Григор, а Рафа удържа подаването си и поведе с 2:0 гейма. Зададе се маратонски гейм, Димитров отрази поредица от възможности за пробив и остана в мача - 1:2.

Рафа на сервис - 0:15, 0:30, 15:30, 30:30, страхотно разиграване 30:40, топка в аут на Гришо 40:40, преднина за Надал, гейм 3:1.

Сервис-гейм на 15 за Григор, родният тенисист отказва да се предаде 2:3. Рафа подава - 15:0 нерви от страна на Гришо, 15:15, 15:30, 30:30, 30:40, ретур в аут 40:40, отново шанс за брейк пред Димитров, невероятно разиграване и равенство, поредна точка за пробив пред Григор, да - брейкът е факт 3:3.

Срещу Матадора, срещу един от най-великите спортисти в историята на спорта, Гришо не развява бялото знаме, напротив, бърз сервис-гейм за Димитров.

Григор повежда във втория сет 4:3.

Отново проблеми за Рафа на сервис - 0:15, много оспорвано разиграване и 15:15 - Надал се измъкна от сложна ситуация, 30:15, 40:15, гейм за Рафаел - 4:4.

Всеки гейм е от огромно значение. Гришо забива пирон в полето на опонента си 15:0, ас и 30:0, грешка на Рафа 40:0, още една директна точка от сервис и гейм на нула - 5:4.

Надал сервира за оставане в сета - 0:15, 15:15, 30:15, 30:30, възможност за пробив - сетбол, ретур в мрежата равенство, сервис на линията и преднина за Матадора, страхотен ретур и равенство, преднина за Надал, отново равенство, топка в аут на Рафа - още един сетбол, да - Гришо пробива.

6:4 за Димитров, спортен-спектакъл. Решителен трети сет!

16-кратен шампион в Шлема, Краля на клея, номер 1 в тенис ранглистата, Матадора, непримиримият боец на корта - Рафаел Надал, е притиснат до стената в Пекин от българския суперталант Григор Димитров.

Третият сет започна с гейм-шедьовър. Маратонска битка, Димитров отрази 3 възможности за брейк, но при четвъртата не сполучи и Рафа осъществи пробив. Играчите имаха нужда от почивка след жестоката битка в гейма, Рафаел дори седна на пейката си за отдих. Макар предвидена почивка да няма след гейм номер 1 в частта.

Уникален тенис. Надал на линията за начален удар - 0:15 мрежата помогна на Гришо, 0:30, 15:30, 30:30, 30:40 възможност за брейк, равенство, преднина за Рафа, страхотен уинър на Димитров  ново равенство, отново аванс за Надал топка на линията. Гейм за Надал, испанецът затвърждава пробива - 2:0 в решителната трета част.

Фантастично разиграване - 15:0 за Гришо, Димитров няма право да допуска втори пореден брейк, 30:0 много тежък удар на Григор, 30:15, 30:30, важна точка 40:30, 40:40, шанс за брейк пред Рафа, френетична точка равенство, преднина за Гришо, ново равенство, аванс за Надал, кинжален форхенд на Димитров равенство, точка за пробив, брейкът е факт! В една от ситуациите Рафа спечели ключова точка след видео повторение.

26 минути игра за 3 гейма в началото на третия сет. Маратонска битка и 3:0 за Рафаел Надал в частта. Какъв момент, след като Григор осъществи невероятен обрат в сет номер 2, Рафа печели 3 поредни оспорвани гейма.

Още един гейм за Надал 4:0. Бърз сервис-гейм и за Гришо - 1:4.

Рафа сервира - 0:15, 0:30, 0:40, 15:40 фантастичен тенис и от двамата, 30:40, 40:40, преднина за Надал, Рафаел удържа подаването си 5:1. Пробив - 6:1 Матадора е на финал, а Димитров показа възхитителен тенис и отпада с гордо вдигната глава.