BG EN

Над 2500 катастрофи миналата година са заради висока скорост

ЧАС ПИК

Над 2500 катастрофи миналата година са заради висока скорост

7783
на 17.08.2015
Над 2500 катастрофи миналата година са заради висока скорост
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На фона на черната серия от катастрофи, Пътната полиция започва отново акция срещу високата скорост, в рамките на международна инициатива във всички европейски държави. България продължава да е с най-голям дял в катастрофите заради превишена и несъобразена скорост по вина на водачите.

препоръчано

Акцията ще продължи цяла седмица. От полицията обясняват, че от 9-те камери в момента 5 са на поправка. Останалите са на възлови булеварди в София с ограничение 50 километра в час.

Според статистиката на МВР над 2500 от катастрофите миналата година са станали заради превишена скорост. Жертвите са 318 и това са 52% от всички загинали по пътищата на страната. Над 3200 са ранените, информира Би Ти Ви.

74, 80, 93, 58 - с такава скорост се движат шофьорите в София по един от основните булеварди в квартал „Люлин”. Ограничението е 50 километра в час и всички шофьори виждат камерата. Според полицаите доста от шофьорите у нас мислят, че с тях няма да се случи нищо. Или бързат

Европейският опит показва, че вариантите за подобрение на движението са много. В Испания например неплатените глоби се взимат от банковите сметки на длъжниците в края на годината. В Гърция пък, полицията опрощава една втора от всяка навреме платена глоба.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК