Подолски с мечтано сбогуване (ВИДЕО)

3713
на 23.03.2017

Лукаш Подолски се оттегли като герой от националния отбор на Германия и в последния си 130-и мач за Бундестима отбеляза брилянтен победен гол за успеха с 1:0 над Англия в контрола на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.

Подолски матира Джо Харт с топовен изстрел от дистанция в 69-ата минута, а в края на мача бе сменен под звуците на саундтрака на филма "Гладиатор" и оглушителните овации на феновете, пише "Новспорт". В минутите след края на мача Подолски показа класа и отдели много време на всичките си почитатели.

Даде автографи, направи много селфита с телефони на хора от публиката и поздрави хиляди, слезли до първите редове само за да се докоснат до него за един последен път, в който носи фланелката на Германия.

В неделя Германия гостува на Азербайджан в световните квалифиакции, а Англия е домакин на Литва.

ГЕРМАНИЯ (3-5-2): Тер Стеген; Кимих, Хумелс, Рюдигер; Хектор, Кроос, Вайгъл (66 - Джан), Сане, Брант (59 - Шюрле); Подолски (84 - Руди), Вернер (77 - Мюлер)

АНГЛИЯ (3-4-3): Харт; Кийн, Смолинг (85 - Стоунс), Кейхил; Уокър, Дайър, Ливърмор (83 - Уорд-Праус), Бертранд (83 - Шоу); Лалана (66 - Редмънд), Варди (70 - Рашфорд), Али (71 - Лингард)