Шок за Милан в Калчото!

6607
на 25.10.2016

След сериозната радост за "росонерите" от мача с Юве, сега последва футболен шок за играчите на тима на терена.

Милан бързо заличи отличните впечатления от успеха над Ювентус и беше разгромен с 0:3 като гост на Дженоа в първата среща от междинния 10-и кръг на Серия А. Дженоа поведе рано, а Палета беше изгонен за брутален шпагат с двата крака и домакините вкараха нови два гола в края с човек повече.

Дженоа бе спечелил последните си две домакинства на Милан минимално и бе победил "росонерите" в общо три от предходните четири сблъсъка.

Началото принадлежеше на "грифоните” и те взеха ранен аванс в 11-ата минута. Томас Ринкон центрира и Никола Нинкович плонжира, за да се разпише с глава в първия си мач като титуляр за клуба в Серия А.

Ринкон печелеше битката в центъра с героя от дербито с Ювентус Мануел Локатели. Алесио Романьоли опита да изравни с шут отдалеч и топката мина много опасно покрай гредата.

Монтела смени схемата на 4-4-2 и заигра с Бака и Нианг  в атака. В началото на втората част вратарят Перин изби силен нисък изстрел на Бонавентура, но мисията на Милан да търси обрат бе саботирана от Габриел Палета, пише "Новспорт". Защитникът направи безумен шпагат с двата крака срещу Ригони с нулев шанс да играе за топката и Лука Банти вдигна директен червен картон, оставил гостите с 10 човека.

Нианг изрита Бурдисо в главата с високо вдигнат крак в наказателното поле, но дузпа не бе дадена. Поли пропусна шанс да изравни, а Милан се бореше със зъби и нокти с 10 души, но издържа до 80-ата минута. Тогава Паволети разтегли на десния фланг за резервата Лазович, той центрира ниско и на шпагат Юрай Куцка си вкара автогол в опита да избие – 2:0.

Съпротивата на "росонерите" рухна и друга резерва – Леонардо Паволети, излъга Романьоли с финт, а после по диагонала оплете в десния ъгъл за 3:0.

Милан е трети с 19 точки. Колкото има и вторият Рома, Ювентус води с 21. Дженоа събира 15 точки и се изравнява с Торино и Лацио в топ 7.

Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ