Шокиращ провал за Зенит (СНИМКИ)

4028
на 22.09.2017

Грандът Зенит отпадна още на 1/16-финалите за Купата на Русия. Отборът на Роберто Манчини се провали срещу другия отбор от Санкт Петербург - Динамо, и загуби с 2:3 след продължения. Това е огромен удар по амбициите на Роберто Манчини, който при назначаването си заяви, че ще преследва дубъл в Русия и спечелване на трофея в Лига Европа.

Мачът се игра на стария стадион на Зенит - "Петровский" и се разви по възможно най-лошия начин за символичните гостите. Те останаха с ччовек по-малко в 10-ата минута, след като словенският защитник Миха Мевля получи директен червен картон за задържане на откъснал се противников нападател. С човек по-малко и без доста от титулярите за Зенит стана трудно. В 37-ата минута вратарят Юрий Лодигин излезе неразчетено и Артьом Кулишев от малък ъгъл го преодоля. Само 6 минути по-късно Максим Барсов беше изведен в наказателното поле и вкара за 2:0 в полза на Динамо.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

Зенит върна интригата с в 61-ата минута с гол на Леандро Паредес от далечно разстояние, а още в следващата атака Емилиано Ригони свали топката към Дмитрий Полоз, който отблизо изравни.

До края на редовното време имаше още интересни ситуации, но в тях не се стигна до гол, предава Спортал. Зенит доминираше в продълженията, но груба грешка в защитата коства отпадането на тима на Манчини. В 110-ата минута младият Кирил Капленко направи нарушение в наказателното поле, а Кулишев реализира дузпата и с втория си гол в двубоя донесе историческата победа на Динамо.

В следващия кръг динамовци ще срещнат СКА-Хабаровск на Венцислав Христов.

На 1/16-финалите отпаднаха цели 9 от 16-те отбора от Премиер лигата - Анжи, Динамо (Москва), Краснодар, Арсенал (Тула), ЦСКА (Москва), Урал, Ахмат, Уфа, Локомотив (Москва) и Зенит. Осминафиналните двубои са насрочени за 25 октомври.