BG EN

Адвокати осъдиха колега за неплатени глоби

Крими

Адвокати осъдиха колега за неплатени глоби

3394
на 30.10.2015
Адвокати осъдиха колега за неплатени глоби
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Районният съд в Русе потвърди дисциплинарни глоби на адвокат.

препоръчано

Русенски адвокати осъдиха колега да плати 2130 лв. глоби на колегията им след нейни решения от 5 г. насам. Районният съд в крайдунавския град призна, че З.Д.П. дължи сумата, за която има издадена заповед за незабавно изпълнение от частен съдебен изпълнител. Решението може да се обжалва пред окръжния съд, уточнява „Труд”.

В иска си Авокатската колегия посочва, че първата глоба от 240 лв. е наложена на защитника по дисциплинарно дело още през 2009 г. и се равнява на една минимална работна заплата /МРЗ/. Две години по-късно З.Д.П. е глобен с 1890 лв. или 7 МРЗ. Той е санкциониран за "системна небрежност или очевидно невежество при изпълнение на професионалните задължения" и за "уронване на престижа и достойнството на професията и нарушаване на професионалната етика и морала" по чл. 132 и 133 от Етичния кодекс на адвоката.

Решенията са потвърдени от Висшия дисциплинарен съд при ВАС. Адвокатът обаче не плаща за наказанията си и казусът стига до частно гражданско дело и изпълнителен лист. Общата глоба от 2130 лв. с лихвите съответства на 8 минимални заплати. З.Д.П. оспорва предявения иск като недопустим заради "изтекла погасителна давност" и настоява съдът да го отхвърли, но магистратите отхвърлят съображенията му.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК