BG EN

Александър Вучич: Мястото на Западните Балкани е в ЕС

ГОРЕЩО
Балкани

Александър Вучич: Мястото на Западните Балкани е в ЕС

7502
на 16.09.2017
Александър Вучич: Мястото на Западните Балкани е в ЕС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

След срещата в Белград с комисаря по европейска политика за съседство и преговори за разширяване Йоханес Хан, държавният глава на Сърбия Александър Вучич изрази мнение, че мястото на Западните Балкани е в Европейския съюз, предава Радио „Свободна Европа“ в македонската си редакция.
Вучич подчерта, че без участието на региона, съвместното икономическо и политическо пространство на европейския континент няма да бъде едно цяло. Сръбският президент увери, че пълноправното членство в Европейския съюз е основният приоритет на Сърбия в областта на външната политика.
Вучич изрази мнение, че сътрудничество сред страните от Западните Балкани е основен лост за продължаване на политиката на помирение в региона и за ускоряване на процеса за присъединяването им към Общността.

препоръчано

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 19 май: Лъвът да не отказва колегиална помощ, Везните да не форсират бизнеса си, Стрелецът да не разчита на късмета си САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 19 май: Лъвът да не отказва колегиална помощ, Везните да не форсират бизнеса си, Стрелецът да не разчита на късмета си
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов, Желязков и Петкова решиха кризата в София - отпускат пари от бюджета за заплати на шофьорите и работниците (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов, Желязков и Петкова решиха кризата в София - отпускат пари от бюджета за заплати на шофьорите и работниците (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
hot
най-четени новини в момента
Сега
18988
четат ПИК