BG EN

Американските и британските спецслужби разбили протоколите за защита на информацията в интернет

Америка

Американските и британските спецслужби разбили протоколите за защита на информацията в интернет

2594
на 06.09.2013
 Американските и британските спецслужби разбили протоколите за защита на информацията в интернет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Американските и британските спецслужби могат да разбиват в интернет протоколите за защита на информацията, които защитават електронните писма, банковите и медицинските данни. Това стана известно благодарение на новите разкрития на бившия сътрудник на ЦРУ Едуард Сноудън, пише вестник „Гардиън”.
Съобщава се, че Националната агенция за сигурност на САЩ в рамките на своя секретна програма е разбивала голяма част от програмите, които се използват за защита на личната информация. Във Великобритания с разшифровката се е занимавал Центърът за правителствена комуникация. Най-голям интерес сред разузнавачите предизвиквал широко разпространеният протокол за защита на информацията SSL.
Разузнавателните служби твърдят, че способността да разбиват компютърните шифри е необходима за тяхната работа. Но според наблюдателите новите данни на Сноудън ще предизвикат спорове относно спазването на баланса между грижата за националната сигурност и правото на неприкосновен частен живот.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Какво ни чака в годината на Огнения кон Какво ни чака в годината на Огнения кон
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Отива ли си зимата? Проф. Рачев предупреди за захлаждане - ето какви изненади още да очакваме от времето (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Отива ли си зимата? Проф. Рачев предупреди за захлаждане - ето какви изненади още да очакваме от времето (ВИДЕО)
ново
Днес: 43
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК