BG EN

Американският министър на финансите призова Гърция да се споразумее с кредиторите си

СВЕТЪТ ДНЕС

Американският министър на финансите призова Гърция да се споразумее с кредиторите си

1871
на 22.06.2015
Американският министър на финансите призова Гърция да се споразумее с кредиторите си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министърът на финансите на САЩ Джейкъб Лу отново призова Гърция да направи сериозна крачка за постигане на споразумение с кредиторите си. Той изтъкна, че е необходимо бързо да бъдат направени надеждни предложения, съобщи източник от американското финансово ведомство, цитиран от Ройтерс.

препоръчано

Лу разговаря тази сутрин по телефона с гръцкия премиер Алексис Ципрас след вчерашния телефонен разговор с ръководителя на Еврогрупата Йерун Дейселблум, посочи източникът, предаде БТА.

В разговора с Ципрас Лу е подчертал спешната необходимост Гърция да направи сериозна стъпка за постигане на прагматичен компромис с нейните кредитори, както и че провал при постигането на споразумение би породил непосредствени трудности за Гърция и несигурност за Европа и световната икономика. 

Сподели:
Бомба x
Какво ни чака в годината на Огнения кон Какво ни чака в годината на Огнения кон
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Отива ли си зимата? Проф. Рачев предупреди за захлаждане - ето какви изненади още да очакваме от времето (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Отива ли си зимата? Проф. Рачев предупреди за захлаждане - ето какви изненади още да очакваме от времето (ВИДЕО)
ново
Днес: 23
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК