BG EN

Арести за готвени терористични атаки в Европа

Европа

Арести за готвени терористични атаки в Европа

9809
на 15.12.2023
Арести за готвени терористични атаки в Европа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Арести в Дания и Нидерландия по подозрение в тероризъм. Датската полиция задържа четирима души, един е бил арестуван в Ротердам от нидерландските власти.

препоръчано

Все още не е ясно какви са потенциалните мотиви на задържаните и дали са свързани с някаква ислямистка или крайно дясна групировка. Копенхаген предупреди още през лятото за повишена заплаха за страната, след като антимюсюлмански активисти посегнаха на копия на Корана. В последно време радикалните настроения са се увеличили и заради конфликта в Близкия Изток.

„Доволна съм от работата на властите, но за съжаление това казва доста за ситуацията, в която се намира страната ни в момента”, заяви премиерът на Дания Мете Фредериксен.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК