BG EN

Арестуваха нацист, пращал е-писма с бомбени заплахи

ЕС

Арестуваха нацист, пращал е-писма с бомбени заплахи

6896
на 07.04.2019
Арестуваха нацист, пращал е-писма с бомбени заплахи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германските власти арестуваха 31-годишен мъж, заподозрян за изпратените до политици и институции стотици имейли с бомбени заплахи и нацистко съдържание. Това съобщи прокуратурата в Берлин, цитирана от световните информационни агенции и БТА.

При обиск в апартамента на заподозрения в северната провинция Шлезвиг-Холщайн са открити доказателства, че мъжът е проучвал как да направи бомба. Заплахи за атентати бяха насочени към редица съдилища в Германия. Имейлите, изпращани от пролетта на 2018 година, бяха насочени към политици, адвокатски кантори, журналисти, Централния еврейски съюз в Германия. Съобщенията дори предизвикаха евакуация на гара и данъчна служба.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Диана Дамянова ШАМАРОСА Гюров за издънката му в Брюксел: Как е възможно да кажеш, че решението на парламента е незаконно?! Седя, чета и не мога да повярвам Диана Дамянова ШАМАРОСА Гюров за издънката му в Брюксел: Как е възможно да кажеш, че решението на парламента е незаконно?! Седя, чета и не мога да повярвам
ново
Днес: 32
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК