BG EN

БЕДСТВИЕ: Втора буря за седмица връхлита Британските острови

Европа

БЕДСТВИЕ: Втора буря за седмица връхлита Британските острови

13608
на 25.08.2020
БЕДСТВИЕ: Втора буря за седмица връхлита Британските острови
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Втора буря в рамките на седмица връхлита Британските острови. Очаква се бурята Франсис с ветрове със скорост от 120 км/ч и да нанесе материални щети, да причини наводнения и създаде проблеми за транспорта.

препоръчано

Нивото на реките все още е достатъчно високо в резултат на преминалата в края на миналата седмица буря Елен така, че бурята Франсис, която освен силни ветрове ще донесе и обилни валежи, предвещава наводнения.

Това може да доведе до затваряне на пътища, забавяне на транспорта, трудни условия за шофиране и материални щети за сградите, предава БНР.

От метеорологичната служба предупредиха за реална опасност за живота и призоваха хората да бъдат бдителни. Код "жълто“ е обявен на много места особено в Северна Ирландия и западните крайбрежия на Шотландия, Уелс и Англия.

С хода на настъпването на бурята кодът може да стане "оранжев“. Прогнозата е бурята Франсис да отмине в сряда следобед.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК