BG EN

Беларуските власти откриха радиоактивни вещества на борда на самолет

СВЕТЪТ ДНЕС

Беларуските власти откриха радиоактивни вещества на борда на самолет

5972
на 20.03.2017
Беларуските власти откриха радиоактивни вещества на борда на самолет
Автор:   ПИК

Самолетът е извършвал редовен полет от Армения за България

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Властите в Беларус са открили радиоактивни вещества на борда на самолет, който се е движил по маршрута Армения – България. Това съобщиха властите в Минск, цитирани от БГНЕС.

препоръчано

Веществата са били открити по време на престой на летателния апарат в беларуския град Гомел, съобщи председателят на беларуската Държавна погранична комисия Антон Бъйчковски.

„Това беше регистрирано на 19 март на летището в Гомел, на борда на самолет, който е пътувал от Армения за България“, заявиха от ведомството.

За открити такива вещества на борда е било съобщено по-рано по време на съвещание по въпросите на организирането на белоруско-руските учения „Запад 2017“. Тогава беше съобщено за инцидент, свързан с намирането на радиоактивни вещества на борда на самолет, преминаващ транзитно през Беларус от Армения по посока на европейска държава, без да се споменава България.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 56
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК