BG EN

Близките на осъдените в Малайзия изхарчили над 40 000 долара за адвокат

ТОП НОВИНАТА

Близките на осъдените в Малайзия изхарчили над 40 000 долара за адвокат

4769
на 02.11.2012
Близките на осъдените в Малайзия изхарчили над 40 000 долара за адвокат
Автор:   Явор Белчев

Знаели са, че пренасят амфетамини, а не виагра, заяви началникът на отдел "Борба с наркотрафика"

Близките на осъдените българи в Малайзия Иван Костов и Георги Бакалов са изхарчили по 20 хиляди и 300 долара, за да ползват услугите на един от най-добрите адвокати, съобщи "Нова телевизия". Магистратът, който защитаваше сънародниците ни каза обаче, че след наложената им присъда, смърт чрез обесване, вече няма ангажимент към тях. Тъжните роднинина Иван и Георги апелираха държавните служители да им помогнат с финансови средства, защото за обжалването в Апелативен съд са нужни още много пари. Бащата на Бакалов очаква помощ от Министерството на външните работи. Оттам обаче уточниха, че практиката не само в България, но и в целия Европейски съюз е подсъдимите и техните близки сами да плащат защитата. Началникът на одтел "Борба с наркотрафика" на летище София Стефан Бакалов заяви за Нова телевизия, че според него когато пренасяш нещо незаконно, със сигурност поне предполагаш за това. Той не се ангажира с категорично мнение дали осъдените на смърт българи в Малайзия - Иван Киров и Георги Бакалов, са знаели, че пренасят метамфетамини, а не виагра, както те твърдят, че са мислели. "Със сигурност са знаели, че пренасят нещо незаконно. Виаграта не е забранена, за да бъде укривана в двойно дъно на куфар, както е в техния случай", посочи Бакалов. Той се надява дипломатическите совалки да помогнат на двамата осъдени българи в Малайзия. Бакалов призова българските граждани, когато пътуват в чужбина, най-малкото да се запознаят с това какви са наказанията за пренасяне на наркотици. По думите му, обучено куче надушва наркотиците за секунда. Стефан Бакалов каза, че напоследък има тенденция "мулетата" да пренасят кокаин в течен вариант, гълтайки дрогата.  Георги Бакалов и Иван Костов бяха арестувани миналото лято с 5 килограма амфетамини в Малайзия, след като дрогата бе открита в тайници в куфарите им. Вчера двамата младежи бяха осъдени на на смърт чрез обесване.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Съдия Дечев се отведе по делото срещу Петков и Божанов. Жандармерия продължава да пази Александър Йоловски и семейството му. Бившият министър пред ПИК: Надявам се на справедливост (СНИМКИ/ВИДЕО) ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Съдия Дечев се отведе по делото срещу Петков и Божанов. Жандармерия продължава да пази Александър Йоловски и семейството му. Бившият министър пред ПИК: Надявам се на справедливост (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК