Борислав Цеков: Изборите в САЩ заприличаха на вот в някоя бананова република! Има фрапантни фалшификации в щатите, управлявани от демократите
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Две добри и една лоша новина. Лошата е, че изборите в САЩ заприличаха на вот в някоя бананова република. Фрапантни фалшификации в щатите, управлявани от демократите. Авторитетната организация Project Veritas пусна видеозапис на пощенски служител от Уисконсин, който свидетелства, че е бил принуден от началниците си в деня след изборите да слага пощенско клеймо от 3 ноември, т.е. все едно са подадени в срок, и да изпраща с експресна пратка хиляди бюлетини за Байдън до избирателната комисия. Те са подавани дори и от името на отдавна умрели хора. Не се допускат наблюдатели на преброяване и пр. Същото е и в Мичиган. Крадат изборите. В Уисконсин ще има повторно преброяване и нещата може да се обърнат - това ще стане ясно през следващите 2 месеца".
Това написа по повод все по-големите и стряскащи доказателства за фалшификацията на изборите в Америка юристът Борислав Цеков.
По думите му обаче първата добра новина обаче е, че в момента тези два щата са без значение, защото Аризона започва да се обръща, както очакваха в щаба на Тръмп.
"Повтарям, Аризона започва да се обръща. В продължение на 2 дни местните власти там бяха обявили резултати на базата на 84% преброяване, при което Байдън имаше ок. 170 хил.гласа преднина. Преди три часа обявиха още 2% от гласовете, които са преброени (вече общо 86%) и тази преднина се стопи със сто хиляди гласа. Към момента Байдън води само с 69 хил.гласа, а предстои да се проброят още 14% от подадените гласове. Тези оставащи гласове са главно подадени по пощата в изборния ден или предния ден. И тук е спецификата в Аризона - по пощата в изборния ден или непосредствено преди него гласуват предимно републиканците. Демократите са гласували доста по-рано. Тези гласове идват предимно от твърдо червени окръзи, както и от предградията на Финикс, които са също червени. Ще видим дали ще са достатъчни да стопят преднината на Байдън. Ако Тръмп успеее да спечели Пенсилвания и Джорджия (Сев. Каролина вече е бетон), и обърне Аризона, то победата ще е за него. Притесненията са от машинациите. Но нищо не е приключило", обявява още Цеков, който следи изборните процеси в Америка отблизо и експертно.
Според него втората добра новина, е че републиканците запазват мнозинството си в Сената и ще увеличат присъствието си в долната камара. Той прави сравнение с 2016 г., когато Тръмп спечели освен Белия дом още и мнозинствата в Сената и долната камара, което е доказателство, че няма синя вълна, каквато предвиждаха много от американските социолози.
"Тръмп печели исторически висок вот за Републиканската партия, незапомнен от времената на Никсън и Рейгън. Рухва митът, че малцинствата са срещу него. Подкрепата от латиноси и афроамериканци е удвоена в сравнение с 2016 г., а изборите във Флорида са най-голямото доказателство за рухването на митът за "расиста" Тръмп, срещу когото били малцинствата. Същото се отнася и до работническата класа и белите жени от предградията - по-висока подкрепа от предните избори. Очакват ни напрегнати дни до обявяването на окончателните резултати в Пенсилвания, Джорджия и Аризона. Добавям и Невада, където разликата сега е само 7800 гласа, а Тръмп има повече електорален резерв. Не слушайте какво говори тази или онази медия. Битката е на терен. Към този час - 13.10 ч. българско време на 5 ноември, нито Байдън, нито Тръмп могат да се смятат за сигурни победители", казва още Цеков в своя анализ за последните няколко часа от изборите в САЩ.