09.11.2019
0
2542

Мария Оряшкова спечели пета световна титла в самбото, съобщи БТВ.

На шампионата планетата в Чонгжу (Южна Корея) 31-годишната българка триумфира в категория до 80 килограма, след като се наложи с 2:1 точки във финала над японката Риу Такахаши.

Голям успех! България с титла и два медала на световното по самбо

България постигна невероятен успех още в първия ден на...

на 22.11.2013

Оряшкова има и девет европейски титли в своята кариера. През лятото тя спечели златен медал и на Европейските игри в Минск.

Медалът на Оряшкова пък е трети за България на световното първенство по самбо. Преди нея бронзови отличия заслужиха Анна-Мария Манушева в категория до 60 килограма и Ваня Иванова в категория до 64 килограма.