09.11.2019
0
3358

Мария Оряшкова спечели пета световна титла в самбото, съобщи БТВ.

На шампионата планетата в Чонгжу (Южна Корея) 31-годишната българка триумфира в категория до 80 килограма, след като се наложи с 2:1 точки във финала над японката Риу Такахаши.

Кралев награди медалистите от световното първенство по самбо

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев връчи...

на 19.11.2015

Оряшкова има и девет европейски титли в своята кариера. През лятото тя спечели златен медал и на Европейските игри в Минск.

Медалът на Оряшкова пък е трети за България на световното първенство по самбо. Преди нея бронзови отличия заслужиха Анна-Мария Манушева в категория до 60 килограма и Ваня Иванова в категория до 64 килограма.