BG EN

Британска верига пуска мляко с надценка "за производителите"

СВЕТЪТ ДНЕС

Британска верига пуска мляко с надценка "за производителите"

5264
на 12.08.2015
Британска верига пуска мляко с надценка за производителите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В супермаркетите на голямата хранителна верига "Морисънс" във Великобритания ще се появи специално мляко с надценка, средствата от която ще се използват за финансова подкрепа за разоряващи се британските фермери, обяви във вторник търговската верига.

препоръчано

"Ще пуснем марка млечни продукти, която ще даде възможност на клиентите да плащат малко повече, ако искат да подкрепят британските фермери. "Мляко Морисънс за фермерите" (Morrisons Milk for Farmers) ще се продава с надценка 10 пенса на литър над стандартната цена за млякото. Всички постъпления от тази надценка ще бъдат изплащани директно на земеделските производители, които предават млякото си на нашия доставчик - компанията Arla. На рафтовете този продукт ще се появи през есента", заявиха от управата на веригата.

Според "Моръсънс" последното проучване на общественото мнение по този въпрос показва, че повече от половината от клиентите на веригата биха помогнали на земеделските стопани по този начин. Наскоро ценовата политика на "Морисънс" бе подложена на остра критика от производителите, но след това решение фермерите изключват "Морисънс" от обектите си на протест. Въпреки това движението на производителите срещу ниските изкупни цени на млякото във Великобритания ще продължи. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Кампанията е тиха, защото всички гледат към сглобка след изборите (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Кампанията е тиха, защото всички гледат към сглобка след изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 10
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК