BG EN

Виталий Кличко: Изборите са отрова за Украйна, ако се проведат сега

ГОРЕЩО
Европа

Виталий Кличко: Изборите са отрова за Украйна, ако се проведат сега

116488
на 21.02.2025
Виталий Кличко: Изборите са отрова за Украйна, ако се проведат сега
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Призивите на президента на Съединените щати Доналд Тръмп за незабавни избори в Украйна биха били катастрофални, каза кметът на Киев Виталий Кличко пред Европейския парламент в четвъртък, съобщава "Политико“, цитирани от "Труд“.

препоръчано

“В настоящата ситуация изборите са отрова за нашата родина... това е мое лично мнение“, каза Кличко пред репортери в Брюксел, по време на посещение, за да получи наградата на кмета Павел Адамович за смелост и отлични постижения в насърчаването на свободата.

След като Тръмп призова за избори и заклейми украинския президент Володимир Зеленски като диктатор, Москва подкрепи идеята, предизвиквайки безпокойство в Киев, докато се опитва да отблъсне продължаващата пълномащабна инвазия на Русия. 

Кметът на Киев каза, че след като мирът се върне в Украйна, изборите ще бъдат логичната следваща стъпка, но подчерта, че сега не е моментът.

“Изборите са една от демократичните основи, но имаме необичайна ситуация в Украйна. Почти 10 милиона украинци са извън страната, почти същият брой са разселените хора в страната. Много хора, около милион, взимат униформи и се бият на фронтовата линия“, каза още той.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: На Водолеите изобщо не им се работи, Раците да внимават с домашните ремонти ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: На Водолеите изобщо не им се работи, Раците да внимават с домашните ремонти
ПИК TV x
Петър Кичашки пред ПИК TV: Вот на недоверие от ПП-ДБ след положителен доклад на ЕК, ще е като на свинче звънче Петър Кичашки пред ПИК TV: Вот на недоверие от ПП-ДБ след положителен доклад на ЕК, ще е като на свинче звънче
ново
Днес: 12
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК