BG EN

Външният министър на Люксембург изригна срещу Унгария и Италия: Разпространяват език на омразата и разделението в ЕС

Европа

Външният министър на Люксембург изригна срещу Унгария и Италия: Разпространяват език на омразата и разделението в ЕС

5113
на 18.09.2018
Външният министър на Люксембург изригна срещу Унгария и Италия: Разпространяват език на омразата и разделението в ЕС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Външният министър на Люксембург Жан Аселборн заяви, че образуващият се съюз между Унгария и Италия разпространява „език на омраза и разделение“ , предава Politico, цитирани от „Фокус“.

препоръчано

„Достатъчно. Не може да има такъв език на срещите на ЕС. Това е език на омразата и разделението и вреди на атмосферата, в която търсим решения и компромиси“, заяви Аселборн в коментар за скорошния си спор по мигрантите заедно с вътрешния министър на Италия Матео Салвини, завършил с нецензурни думи.

Според Аселборн ЕС иска да намери компромис и обърна внимание на „притеснителния фронт между Салвини и министър-председателя на Унгария Виктор Орбан, който се стреми да направи подобен език и политики приемливи“.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК