BG EN

В Индия регистрираха над 4 000 смъртни случая заради коронавируса за денонощие

Азия

В Индия регистрираха над 4 000 смъртни случая заради коронавируса за денонощие

4870
на 16.05.2021
В Индия регистрираха над 4 000 смъртни случая заради коронавируса за денонощие
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Властите в Индия регистрираха за трети пореден ден по-малък дневен ръст на заразените с COVID-19, но смъртните случаи за изминалото денонощие са надхвърлили 4 000, с което общият брой на жертвите на коронавируса достигна 270 000, по данни на здравното министерство, предаде “Ройтерс”, цитирана от БТВ.

препоръчано

Смъртните случаи са се увеличили с 4 077, а новозаразените  с 311 170 - най-малкият ръст за денонощие от три седмици насам. Общият брой на заразените е 24,68 млн.

Третата вълна на разпространение на COVID-19 в Индия, започнала през февруари, постави болниците и медиците под огромен натиск. След наложени строги ограничителни мерки в най-силно засегнатите щати като Махаращра и Делхи новите случаи започнаха трайно да намаляват.

Вчера федералните здравни власти съобщиха, че тази седмица процентът на положителните тестове е спаднал до 19,8 спрямо 21,9 миналата седмица, пораждайки надежда, че дневният ръст на инфекциите е започнал да се стабилизира.

Индия е най-големият производител на ваксини в света и към днешна дата е ваксинирала напълно малко над 40,4 млн. души или едва 2,9 процента от своето население от 1,35 млрд. души по данни на правителствения портал „Co-WIN“.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Унижиха кабинета Гюров от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО) Унижиха кабинета "Гюров" от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 150
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК