ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
САЩ не провеждат враждебна политика по отношение на Северна Корея и са готови на среща без предварителни условия. Това заяви представител на Държавния департамент пред южнокорейската агенция „Ренхап“, цитирана от „Интерфакс“.
„Съединените щати не таят никакви враждебни намерения по отношение на КНДР – заявява представител на Държавния департамент. – Политиката ни призовава на проверени практически подходи, които са напълно открити за дипломация с КНДР и са насочени към постигането на осезаем прогрес, който би довел до повишаването на безопасността на Съединените щати, на нашите съюзници и разположените ни сили.
Готови сме на среща с КНДР без предварителни условия. Надяваме се, че КНДР ще реагира положително на такава покана“.
Представителят на Държавния департамент каза още, че САЩ категорично подкрепят междукорейския диалог.
„Решително подкрепяме междукорейското сътрудничество и смятаме, че то има важна роля в създаването на по-стабилна обстановка на Корейския полуостров“, добавя чиновникът.
Изявлението на представителя на Държавния департамент дойде след като севернокорейският лидер Ким Чен Ун заяви пред сесията на Върховното народно събрание на Северна Корея, че САЩ опитват да заблудят международната общност и замаскират враждебното си поведение с призиви към КНДР за диалог.
Превод и редакция: ПИК


