BG EN

В Хонконг бе регистриран първи смъртен случай от коронавируса

Азия

В Хонконг бе регистриран първи смъртен случай от коронавируса

4692
на 04.02.2020
В Хонконг бе регистриран първи смъртен случай от коронавируса
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Първи смъртен случай от новия тип коронавирус бе регистриран в Хонконг, съобщава South China Morning Post, като се позовава на свои източници.

препоръчано

Според информацията, жертвата е 39-годишен мъж, който е бил на лечение в болница „Принцеса Маргарет”. Той е починал от остра сърдечна недостатъчност в ранните часове на 4 февруари местно време.

Посочва се, че мъжът е пътувал на 21 януари със скоростен влак до Ухан, като два дни по-късно се е завърнал в Хонконг. Симптомите при него са се проявили за първи път на 31 януари, като веднага е потърсил медицинска помощ. По-късно коронавирус е бил открит и при неговата майка, която не е пътувала с него до Ухан.

По последни данни в Хонконг са регистрирани 15 случая на заразени с коронавируса.

 

Превод и редакция: ПИК

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК