BG EN

В Швеция изхвърлят стотици дози от ваксината на "АстраЗенека" на ден

Европа

В Швеция изхвърлят стотици дози от ваксината на "АстраЗенека" на ден

6614
на 20.04.2021
В Швеция изхвърлят стотици дози от ваксината на АстраЗенека на ден
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Стотици дози от ваксината срещу COVID-19 на "АстраЗенека" биват изхвърляни всеки ден в Стокхолм, тъй като хората отказват да бъдат имунизирани с този препарат. Това заяви пред шведската обществена телевизия СВТ Йохан Стируд, председател на Стокхолмската медицинска асоциация, предаде ДПА.

препоръчано

Той каза, че е невъзможно да се намерят достатъчно доброволци да се ваксинират.

“Ако ваксините не бъдат поставени за определено време, след като флаконите са извадени от хладилника и са отворени, те трябва да бъдат изхвърлени“, добави той.

Според репортажа на СВТ някои пациенти отменят часовете си за ваксинация, след като разберат, че ще получат британско-шведския препарат. Стируд каза, че ползите от ваксината са много по-големи от рисковете и призова хората да я приемат, предаде БТА.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК