ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Националното управление на гражданската отбрана към МВР на Мексико е обявило режим на извънредно положение в 446 общини в 23 щата на страната заради ниските температури. Това решение ще позволи на страната да задейства средства от фонда по ликвидация на последствията от стихийни бедствия, за да може да окаже необходимата помощ на населението в най-уязвимите райони, предаде ТАСС, цитирана от Фокус.
„По този начин ще можем да помогнем на повече от половин милион души, които ще получат продукти, одеяла и дюшеци“, пише в съобщение, публикувано от мексиканското МВР. В северната част на страната се наблюдават най-силните за последните десетилетия снеговалежи.
Жертви на студа са станали най-малко трима души. Съобщава се, че насажденията със селскостопански култури на редица места са пострадали силно.


