ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Служители на ГДНП и НАП установиха фирма, избягвала плащането на дължимия към държавата данък. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.
Дружество, извършвало продажби без да издава фискални документи, с което е избягвало плащане на дължим ДДС, е установено в хода на извършена съвместна проверка от служители на „Икономическа полиция“ в ГДНП и експерти на Националната агенция за приходите. Инспекцията е осъществена на 31 януари в обект в Костинброд.
Служителите първоначално направили контролна покупка на предлагани от фирмата стоки – санитарни материали, за която не им бил издаден фискален бон. Веднага след това стартирала и проверката, при която била установена липса на фискално устройство за отчитане на продажбите.
На този етап е установено, че дружеството е прилагало тази практика през последните три години. Установен е собственикът на фирмата, предстои заповед на НАП за затваряне на обекта. Работата по изясняването на всички обстоятелства по случая продължава.


